top of page

Як підготувати дитину з аутизмом до зборів в школу з початку навчального року

Рекомендації поведінкового аналітика про те, як полегшити для дитини в спектрі аутизму перехід від літніх канікул до режиму шкільного року.

Перехід від розслабленого літнього розкладу до початку шкільного року важко дається будь-якому учневі. При аутизмі такий перехід може бути особливо важким. Зазвичай таким дітям дуже важко заново адаптуватися до вимог напруженого навчального дня в школі, а також до раннього підйому вранці.

Перехід до нового часу сну і пробудження

Давайте почнемо з вирішення проблеми раннього підйому вранці. В цілому цього можна домогтися за допомогою підходу, який в прикладному аналізі поведінки називається «формування реакції». По-перше, подумаємо, скільки часу знадобиться для того, щоб змінити літній режим дитини і зробити його таким же, як і режим під час навчального року. Припустимо, що зараз дитина встає приблизно о 9 ранку. Однак в перший день навчання в школі йому потрібно буде встати о 6:30 ранку. Значить, вам потрібно буде формувати 2,5 години. В ідеалі ви повинні почати процес формування реакції приблизно за місяць до початку навчального року. Схема формування повинна виглядати приблизно так:

Тиждень 1: Почніть будити дитину приблизно на півгодини раніше, ніж вона зазвичай постає влітку. В даному прикладі це буде 8:30 ранку. Бажано відразу ж запропонувати дитині склянку соку або інше заохочення за те, що вона встала з ліжка.

Тиждень 2: Посуньте час пробудження ще на 30 хвилин. Таким чином, кожен день дитина буде вставати о 8 ранку. Продовжуйте пропонувати дитині заохочення за підйом з ліжка. Це може бути стакан смачного соку або ласкава похвала, за те, що вона встала. Протягом цього тижня також можна почати змінювати час відходу до сну. Припустимо, дитина буде лягати на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай.

Тиждень 3: На цьому тижні поставимо більш амбітну мету. Зрушимо час пробудження на 45 хвилин (в нашому прикладі на 7:45). Продовжуйте надавати заохочення, але тепер уже не тільки за підйом з ліжка, але і ще і за те, що дитина виконає перший крок з щоденної рутини для збору в школу. Приклад такого кроку: надіти той одяг, який був підготовлений ​​вчора ввечері, перш ніж вийти зі своєї кімнати. Або перший інший перший крок - вмитися і зачесатися перед сніданком. Слідкуйте за тим, що при переході на більш ранній час підйому, дитина продовжить спати не менше 8 годин на добу.

Тиждень 4: Наведіть час пробудження ще на 15 хвилин ближче до мети. В даному прикладі це буде 6:45 ранку. Надавайте позитивне підкріплення за те, що дитина встала з ліжка і виконав два перші кроки з щоденної рутини для збору в школу.

Перший навчальний тиждень: Будіть дитини кожен день в заданий час. Надавайте позитивне підкріплення за те, що дитина встала з ліжка і виконав стільки кроків зі своєї ранкової рутини, скільки у нього вийшло.

Як полегшити перехід до шкільних вимог

Для того щоб допомогти з переходом до вимог навчального дня, я рекомендую поговорити з вчителями, тьюторамі і / або шкільним психологом дітей. Безумовно тут потрібна координація зі школою. Пам'ятайте, що протягом першого тижня ваша дитина, як і всі інші діти, буде втомлюватися набагато більше, ніж зазвичай. Його настрій також може бути не найкращим. В ідеалі вчитель розпочне навчальний день з тих занять, які подобаються дітям, щоб учням було легше перейти до шкільного розкладу. Під час перших тижнів я зазвичай рекомендую вчителям вирішувати короткі перерви, що займають до половини навчального дня, які включають в себе фізичну активність або інші приємні заняття, але тільки не сон. Як правило, я рекомендую не дозволяти учням з аутизмом або іншими особливостями розвитку спати в школі за винятком, звичайно, випадків, коли учень захворів і чекає батьків, які його заберуть. Якщо вони будуть спати в школі протягом дня, то їм буде простіше заснути і не прокидатися вночі. Я також рекомендую вчителям користуватися візуальної підтримкою або іншим типом розкладу, щоб діти могли відслідковувати свій прогрес протягом шкільного дня. Без знання про те, коли щось закінчується, навіть коротке заняття здасться учневі з аутизмом цілою вічністю. Візуальні розкладу - це прекрасний спосіб, який підказує учням, скільки часу вже пройшло, і коли закінчиться шкільний день.

АВТОР: ПІТЕР ГЕРХАРД (PETER GERHARDT)

ИСТОЧНИК:AUTISM SPEAKS

 
 
 

Comments


  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

© Сайт вчителя початкових класів. Іклюзивна освіта

 Сайт створений на Wix.com

bottom of page